دوشنبه 30 مهر 1397
       همايشهاي قبلي
       پوستر كنگره
       محل برگزاري
       درباره تبريز
       برنامه زماني كارگاهها
       هزينه هاي ثبت نام

به استحضار مي رساند DVD هاي كنگره شامل كل برنامه هاي سالن اصلي و كارگاه هاي (
مدلهاي تجربي استروك، نوروسونولوژي در استروك حاد، ترومبولیتیک تراپی شریانی و ترومبوکتومی مکانیکال در استروک حاد ایسکمیک، تصويربرداري در استروك حاد) آماده مي با شد.
1-لطفا جهت ثبت نام و پيش خريد مجموعه سخنرانيها آن مبلغ 55000 تو مان كه شامل هزينه ارسال نيز مي باشد را به حساب كنگره واريز فرمائيد
2-لطفا جهت ثبت نام و پيش خريد مجموعه كارگاهها و آيين افتتاحيه و اختتاميه آن مبلغ 55000 تو مان كه شامل هزينه ارسال نيز مي باشد را به حساب كنگره واريز فرمائيد
جمع دو مجموعه 1100000 ريال
  60531484 - بانك رفاه كارگران
بنام: مهدي فرهودي - كاوه مهرور
شماره شبا: 84-5314-0060-0000-1000-0130-IR62

قطعنامه ششمین همایش سراسری و اولین کنگره بین المللی استروک (سکته مغزی) ایران

 

به نام آنکه مهربان است وحکیم است و طبیب

خدای را شاکریم که امسال ششمین همایش سراسری و اولین کنگره بین المللی استروک ایران با حمایت سازمان جهانی استروک و انجمن سروبروواسکولار ترکیه و انجمن استروک کشور در دیار علم و معرفت و سرزمین دانشمندان، شهر تبریز برگزار می شود. با توجه به هدف والای این کنگره در بروزرسانی اطلاعات گروههای هدف و شناخت مشکلات و پیدا کردن راهکارهای عملی، خوشبختانه امسال، ضمن ارائه سخنرانیها و بهره گیری از نکته نظرات سخنرانان داخلی و خارجی و پوسترراندها، دو پانل مهم « بررسی مشکلات ترومبولیتیک تراپی ایران در استروک حاد » و « اهمیت فعالیت تیمی و راهکارهای اجرایی آن در رسیدگی مناسب به بیماران استروک » برگزار شد و مفاد زیر مورد توافق قرار گرفت که به عنوان بیانیه کنگره اعلام می گردد:

1)      با توجه به افزایش تعداد بروز استروک، کاهش سن بروز آن و اعلام هشدار سازمان جهانی استروک در زمینه افزایش بروز آن بخصوص در جوامع در حال توسعه از یک طرف و وجود راهکارهای مهم پیش گیری و درمانی در این بیماری مهم، بایستی نگاه جامعه و مسئولین نسبت به این بیماری اصلاح شود. لذا درخواست می گردد روز جهانی استروک (29 اکتبر) مصادف با 7 آبان در تقویم کشوری وارد شود و به عنوان دومین علت مرگ عروقی و شایعترین علت ناتوانی بالغین، مشابه سکته قلبی مورد توجه عموم و جامعه قرار گیرد و برنامه هایی در آن راستا تهیه و اجرا شود تا فرهنگ سازی لازم در ارتباط با عوامل خطر، تغذیه، شیوه زندگی و علائم هشدار ایجاد گردد.

2)      با توجه به اثبات تاثیر ترومبولیتیک تراپی وریدی در فاز حاد سکته های مغزی در افراد حائز شرایط و تاییدیه های جهانی آن با قویترین شواهد علمی و نقش برجسته آن در کاهش ناتوانی بعد استروک و وجود زمان طلایی جهت بهره گیری از اثرات مفید آن درخواست می گردد:

          اولا: سکته مغزی حاد از اورژانس های پزشکی، مشابه سکته های قلبی و تروما تلقی گردد.

            ثانیا: داروی tPA در سبد حمایتی بیمه های درمانی کشور قرار گیرد و ساختارهای کشوری                  مرتبط تدوین و اجرا گردد.

3)      با توجه به اهمیت فعالیت تیمی در سکته مغزی و ضرورت همکاری نزدیک رشته های مختلف شامل طب اورژانس، رادیولوژی، کاردیولوژی، آزمایشگاه، طب فیزیکی و توانبخشی، تغذیه، جراحی مغز و ... بایستی مراکز سکته مغزی Stroke Center با مدیریت نورولوژیست ها که بیشترین مواجهه و بار مسئولیت را در زمینه بیماران سکته مغزی بر عهده دارند، در شهرهای بزرگ کشور تشکیل یابد و ساختار کشوری و مالی آن تهیه و تنظیم و جهت اجرایی شدن آن اقدامات لازم بعمل آید.

4)      وجود نظام اطلاعات ثبت بیماری استروک در کشور، جهت مدیریت بیماری در کشور و امکان مطالعات کوهورت و جامع امری مسلم و اثبات شده می باشد لذا جهت تشكيل و ساماندهي Stroke Registry کشوری بایستی اقدامات عاجل بعمل آید.

5)      در راستای اجرایی شدن بندهای مذکور درخواست می گردد طرح جامعی جهت پیشگیری، کنترل، درمان و بازتوانی استروک توسط انجمن استروک کشور، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با بهره گیری از نکته نظرات صاحب نظران استروک در دانشگاه های علوم پزشکی کشور تهیه و تنظیم شود و متولی یا نماینده وزارتی در این ارتباط تعیین گردد تا جهت پیگیری و عملیاتی سازی عاجل آن در سطح کشور اقدامات لازم بعمل آید.مرورگر توصيه شده براي نمايش صحيح: Firefox 22 , Internet explorer 9-10 

ششمین کنگره سراسری و اولین کنگره بین المللی استروک ایران