به استحضار مي رساند DVD هاي كنگره شامل كل برنامه هاي سالن اصلي و كارگاه هاي (
مدلهاي تجربي استروك، نوروسونولوژي در استروك حاد، ترومبولیتیک تراپی شریانی و ترومبوکتومی مکانیکال در استروک حاد ایسکمیک، تصويربرداري در استروك حاد) آماده مي با شد.
1-لطفا جهت ثبت نام و پيش خريد مجموعه سخنرانيها آن مبلغ 55000 تو مان كه شامل هزينه ارسال نيز مي باشد را به حساب كنگره واريز فرمائيد
2-لطفا جهت ثبت نام و پيش خريد مجموعه كارگاهها و آيين افتتاحيه و اختتاميه آن مبلغ 55000 تو مان كه شامل هزينه ارسال نيز مي باشد را به حساب كنگره واريز فرمائيد
جمع دو مجموعه 1100000 ريال
  60531484 - بانك رفاه كارگران
بنام: مهدي فرهودي - كاوه مهرور
شماره شبا: 84-5314-0060-0000-1000-0130-IR62

قطعنامه ششمین همایش سراسری و اولین کنگره بین المللی استروک (سکته مغزی) ایران

 

به نام آنکه مهربان است وحکیم است و طبیب

خدای را شاکریم که امسال ششمین همایش سراسری و اولین کنگره بین المللی استروک ایران با حمایت سازمان جهانی استروک و انجمن سروبروواسکولار ترکیه و انجمن استروک کشور در دیار علم و معرفت و سرزمین دانشمندان، شهر تبریز برگزار می شود. با توجه به هدف والای این کنگره در بروزرسانی اطلاعات گروههای هدف و شناخت مشکلات و پیدا کردن راهکارهای عملی، خوشبختانه امسال، ضمن ارائه سخنرانیها و بهره گیری از نکته نظرات سخنرانان داخلی و خارجی و پوسترراندها، دو پانل مهم « بررسی مشکلات ترومبولیتیک تراپی ایران در استروک حاد » و « اهمیت فعالیت تیمی و راهکارهای اجرایی آن در رسیدگی مناسب به بیماران استروک » برگزار شد و مفاد زیر مورد توافق قرار گرفت که به عنوان بیانیه کنگره اعلام می گردد:

1)      با توجه به افزایش تعداد بروز استروک، کاهش سن بروز آن و اعلام هشدار سازمان جهانی استروک در زمینه افزایش بروز آن بخصوص در جوامع در حال توسعه از یک طرف و وجود راهکارهای مهم پیش گیری و درمانی در این بیماری مهم، بایستی نگاه جامعه و مسئولین نسبت به این بیماری اصلاح شود. لذا درخواست می گردد روز جهانی استروک (29 اکتبر) مصادف با 7 آبان در تقویم کشوری وارد شود و به عنوان دومین علت مرگ عروقی و شایعترین علت ناتوانی بالغین، مشابه سکته قلبی مورد توجه عموم و جامعه قرار گیرد و برنامه هایی در آن راستا تهیه و اجرا شود تا فرهنگ سازی لازم در ارتباط با عوامل خطر، تغذیه، شیوه زندگی و علائم هشدار ایجاد گردد.

2)      با توجه به اثبات تاثیر ترومبولیتیک تراپی وریدی در فاز حاد سکته های مغزی در افراد حائز شرایط و تاییدیه های جهانی آن با قویترین شواهد علمی و نقش برجسته آن در کاهش ناتوانی بعد استروک و وجود زمان طلایی جهت بهره گیری از اثرات مفید آن درخواست می گردد:

          اولا: سکته مغزی حاد از اورژانس های پزشکی، مشابه سکته های قلبی و تروما تلقی گردد.

            ثانیا: داروی tPA در سبد حمایتی بیمه های درمانی کشور قرار گیرد و ساختارهای کشوری                  مرتبط تدوین و اجرا گردد.

3)      با توجه به اهمیت فعالیت تیمی در سکته مغزی و ضرورت همکاری نزدیک رشته های مختلف شامل طب اورژانس، رادیولوژی، کاردیولوژی، آزمایشگاه، طب فیزیکی و توانبخشی، تغذیه، جراحی مغز و ... بایستی مراکز سکته مغزی Stroke Center با مدیریت نورولوژیست ها که بیشترین مواجهه و بار مسئولیت را در زمینه بیماران سکته مغزی بر عهده دارند، در شهرهای بزرگ کشور تشکیل یابد و ساختار کشوری و مالی آن تهیه و تنظیم و جهت اجرایی شدن آن اقدامات لازم بعمل آید.

4)      وجود نظام اطلاعات ثبت بیماری استروک در کشور، جهت مدیریت بیماری در کشور و امکان مطالعات کوهورت و جامع امری مسلم و اثبات شده می باشد لذا جهت تشكيل و ساماندهي Stroke Registry کشوری بایستی اقدامات عاجل بعمل آید.

5)      در راستای اجرایی شدن بندهای مذکور درخواست می گردد طرح جامعی جهت پیشگیری، کنترل، درمان و بازتوانی استروک توسط انجمن استروک کشور، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با بهره گیری از نکته نظرات صاحب نظران استروک در دانشگاه های علوم پزشکی کشور تهیه و تنظیم شود و متولی یا نماینده وزارتی در این ارتباط تعیین گردد تا جهت پیگیری و عملیاتی سازی عاجل آن در سطح کشور اقدامات لازم بعمل آید.مرورگر توصيه شده براي نمايش صحيح: Firefox 22 , Internet explorer 9-10 

ششمین کنگره سراسری و اولین کنگره بین المللی استروک ایران